Вести од науката

Откриени седум планети слични на земјата

На порталот на НАСА објавено е дека пронајдени се дури 7 нови планети кои по големина и композиција се многу слични на нашата планета Земја. Овие нови планети се наоѓаат надвор од нашиот соларен систем на оддалеченост од 40 светлосни години (235 трилиони милји) од планетата Земја.

Ако сакате да слушнете и прочитате нешто повеќе за ова големо откритие, погледнете го видеото и посетете ја веб страната на НАСА.

вонземјанивонземни цивилизациивселенаживотНАСАпланети
Претходен написи
Трансплантација на матични клетки може да го забави развитокот на Мултипла склероза
Следен напис
Предвидување на способностите за описменување

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Пополнете го ова поле
Пополнете го ова поле
Ве молам, внесете валидна адреса за е-пошта.

Споделете со пријателите